DP01.jpg

Oferujemy starannie wykonane listwy parapetowe, stanowiące niezbędny dodatek do pełnej dekoracji okna. W asortymencie posiadamy szeroką gamę wyrobów, które mogą być dowolnie modyfikowane, zarówno pod względem wymiaru, jak i kształtu. Działając jako sprawdzony producent sztukaterii elewacyjnej, dokładamy wszelkich starań, aby wszystkie proponowane przez nas listwy parapetowe odznaczały się perfekcyjnym wykończeniem i były realizowane z dbałością o najmniejsze nawet detale, pozwalając na estetyczne i efektowne wykończenie każdego parapetu. Nasza oferta obejmuje wyroby o wyjątkowej elastyczności i łatwości montażu, które w celu przedłużenia żywotności pokrywamy najwyższej jakości żywicą akrylową z wypełnieniem kwarcowym. Do produkcji listew parapetowych oraz wielu innych elementów sztukaterii wykorzystujemy wysokiej klasy styropian EPS 100.

Zobacz listwy parapetoweDP02.jpg
Poza listwami parapetowymi, nasza oferta obejmuje bogaty wybór listew nadokiennych, przeznaczonych do montażu powyżej okna. Tego rodzaju elementy sztukaterii zewnętrznej są również nazywane nadokiennikami i doskonale komponują się w połączeniu z listwami symetrycznymi oraz zwornikami. Jako doświadczony producent sztukaterii elewacyjnej, oferujemy listwy nadokienne w różnych kształtach i wielkościach, które mogą być dowolnie modyfikowane na indywidualne życzenie klienta. Materiał, który wykorzystujemy do produkcji listew to wysokiej klasy styropian EPS 100, odznaczający się odpowiednią trwałością oraz wytrzymałością. Oferowane wyroby są dodatkowo wzmacniane żywicą akrylową z kwarcowym wypełniaczem (powłoki są nanoszone metodą ciągnioną). Nasza sztukateria zewnętrzna cechuje się wysoką estetyką i jest odporna na działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych.

Zobacz listwy nadokienneDP03.jpg
Wśród szerokiej gamy elementów sztukaterii elewacyjnej oferowanej przez naszą firmę, znajdują się starannie wykonane listwy międzypiętrowe, przeznaczone do montażu na zewnętrznej elewacji między kondygnacjami. Są one wykonywane ze specjalnego styropianu EPS 100, pokrywanego wysokiej jakości żywicą akrylową z wypełnieniem kwarcowym, dzięki czemu zapewniają odpowiednią elastyczność oraz trwałość, nie sprawiając praktycznie żadnych kłopotów w montażu. Oferowane listwy międzypiętrowe są odporne na działanie wilgoci i niesprzyjających warunków atmosferycznych, spełniając wszelkie niezbędne wymagania, zgodnie z obowiązującymi normami budowlanymi. Tego rodzaju elementy sztukaterii nadają elewacji ciekawy podział i mogą być stosowane zarówno na mniejszych, jak i na większych powierzchniach budynków.

Zobacz listwy międzypiętroweDW01.jpg
Wsporniki to niewielkie ozdobne elementy wykończeniowe, które najczęściej są wykorzystywane w połączeniu z listwą symetryczną oraz gzymsem nadokiennym (montuje się je w miejscu styku tych dwóch części). Działając jako sprawdzony producent sztukaterii elewacyjnej, oferujemy szeroki wybór starannie wykonanych wsporników, do produkcji których został użyty wysokogatunkowy styropian EPS 100. Wytwarzane przez nas wyroby są wyjątkowo trwałe, estetyczne oraz lekkie, dzięki czemu nie sprawiają trudności w montażu, a ich jakość nie pogarsza się wraz z upływem czasu. Są odporne na działanie wilgoci oraz niesprzyjających czynników zewnętrznych. Wsporniki wykonujemy na dowolny wymiar, a w celu przedłużenia żywotności, dodatkowo pokrywamy je wysokiej jakości żywicą akrylową z kwarcowym wypełnieniem.

Zobacz wspornikiDKAS01_1.jpg
Kaseta podokienna to element sztukaterii zewnętrznej, który może być przyklejany bezpośrednio pod parapetem, w celu efektownego wykończenia dekoracji okna. Może być również stosowany jako uzupełnienie sztukaterii w formie dodatkowych ozdobników, by jeszcze bardziej wyeksponować okna i dodać im niepowtarzalnego charakteru. Oferujemy szeroki wybór kaset podokiennych w różnych kształtach i wymiarach, które zostały wykonane ze specjalistycznego styropianu EPS 100, odznaczającego się bardzo dobrymi parametrami pod względem trwałości i wytrzymałości. Każda styropianowa kaseta podokienna jest pokrywana wysokiej jakości żywicą z kwarcowym wypełniaczem (powłoka naniesiona metodą natryskową), dzięki czemu jest nie tylko trwała, ale także odporna na działanie wilgoci i niekorzystnych warunków zewnętrznych.

Zobacz kasety podokienneDKG01_1.jpg
Kolumny stanowią jeden z najbardziej popularnych elementów dekoracyjnych wykorzystywanych na szeroką skalę w architekturze. W celu ich uatrakcyjnienia stosuje się głowice, które są zaliczane do niezwykle eleganckich motywów wykończeniowych. Działając jako producent sztukaterii elewacyjnej, oferujemy najwyższej jakości głowice kolumny, do produkcji których został wykorzystany specjalny styropian EPS 100, wyróżniający się bardzo dobrymi parametrami pod względem trwałości, wytrzymałości i odporności na działanie wilgoci. Styropianowe głowice to świetna alternatywa dla ciężkich i jednocześnie niełatwych w montażu elementów z betonu. Każda oferowana głowica kolumny posiada dodatkową powłokę z żywicy akrylowej, naniesioną metodą natryskową. Prezentowane elementy jesteśmy w stanie dopasować do indywidualnych oczekiwań i potrzeb inwestora, praktycznie na każdą średnicę słupa.

Zobacz głowice kolumnyDKK01_1.jpg
Korpus jest nieodłącznym elementem dekoracyjnym kolumny, na którą składa się również rdzeń oraz głowica. We współczesnym budownictwie tego typu dekoracje są niezwykle popularne, a najczęściej można je zauważyć przy drzwiach wejściowych domów, muzeów, galerii sztuki, itp. Niekiedy stosuje się je również jako imitację podpory dla balkonu. Dostępne w naszej ofercie korpusy kolumny stanowią wysokiej jakości elementy sztukaterii zewnętrznej, które zostały wytworzone ze styropianu EPS 100 i pokryte warstwą żywicy akrylowej z kwarcowym wypełniaczem. Każdy oferowany przez naszą firmę korpus kolumny cechuje się wysoką estetyką oraz perfekcyjnym wykończeniem, z dbałością o najmniejsze nawet detale. Dostępne wyroby są trwałe i niesłychanie lekkie, dzięki czemu nie sprawiają praktycznie żadnych kłopotów w montażu.

Zobacz korpusy kolumny DKS01.jpg
Kolumny architektoniczne to powszechnie wykorzystywane elementy dekoracyjne, na które składają się głowice, korpusy oraz stopy. Działając jako sprawdzony producent sztukaterii elewacyjnej, zajmujemy się wytwarzaniem wielu różnorodnych detali wykończeniowych, wśród których znajduje się także stopa kolumny. Do jej produkcji używamy wysokiej klasy wytrzymałego styropianu EPS 100, który odznacza się bardzo dobrymi parametrami użytkowymi i jest odporny na wszelkie warunki atmosferyczne. Dzięki swojej lekkości, stopy nie sprawiają większych kłopotów w montażu. Każdy z wyrobów może stanowić doskonałą alternatywę dla ciężkich i trudnych w instalacji elementów z betonu, dodając dekoracjom ciekawego i niepowtarzalnego charakteru. Nasze styropianowe stopy kolumny to świetny i szybki sposób na przyozdobienie wszelkiego rodzaju słupów konstrukcyjnych.

Zobacz stopy kolumnyDA01.jpg
Architraw, inaczej nadsłupie, stanowi jeden z najważniejszych członków belkowania. Jest to nic innego, jak element dekoracyjny spoczywający na głowicach filarów, kolumn oraz pilastrów. Architrawy podtrzymują fryzy oraz gzymsy, występując praktycznie we wszystkich porządkach architektonicznych i przyjmując zróżnicowane kształty, w zależności od stylu. Dostępne w naszej ofercie architrawy są wytwarzane ze styropianu EPS 100 i cechują się wyjątkową lekkością, trwałością oraz wytrzymałością. Te specyficzne elementy sztukaterii zewnętrznej składają się z dwóch oddzielnych części, dzięki czemu mogą być zakładane na już istniejącą kolumnę bądź filar. Architrawy oferujemy w różnorodnych formach i stylach, których dobór zależy w głównej mierze od piedestału (stanowi on odpowiednik architrawu, jednak znajduje się w dolnej części kolumny).

Zobacz architrawyDKP01.jpg
Poza architrawami, korpusami i głowicami kolumny, oferta naszej firmy obejmuje najwyższej jakości styropianowe piedestały, stanowiące elementy wykończeniowe montowane tuż pod bazą kolumny czy filaru. Detale te składają się z dwóch osobnych części i mogą być zakładane na już istniejące konstrukcje architektoniczne. Dostępne w naszym asortymencie piedestały są wytwarzane na bazie wysokiej jakości styropianu EPS 100 i cechują się doskonałą trwałością oraz wytrzymałością. Zastosowanie materiału o odpowiednich parametrach sprawia też, że wyroby te są odporne na działanie wilgoci i niekorzystnych czynników zewnętrznych. Każdy z piedestałów jest pokrywany wysokogatunkową żywicą akrylową z wypełniaczem kwarcowym, nanoszoną metodą natryskową. Na oferowane elementy sztukaterii udzielamy wieloletniej gwarancji.

Zobacz piedestałyDPG01.jpg
Pilastry to dekoracyjne płaskie kolumny, które najczęściej są montowane przy drzwiach wejściowych. To elementy sztukaterii elewacyjnej, które składają się z głowicy, rdzenia oraz bazy. Chociaż większość z nas utożsamia pilastry ze sztuką starożytną, to obecnie można je znaleźć w nowożytnej architekturze. Głowice pilastrów, które oferujemy w naszym asortymencie, stanową niezwykle eleganckie detale wykończeniowe, doskonale sprawdzając się jako efektowna dekoracja wejścia. Do ich produkcji używamy wyłącznie specjalistycznego styropianu EPS 100, dzięki czemu proponowane wyroby są nie tylko trwałe i wytrzymałe, ale także wyjątkowo lekkie, nie sprawiając kłopotów w montażu. Każda głowica pilastra posiada dodatkową powłokę z żywicy akrylowej, która zapewnia jej jeszcze większą trwałość i funkcjonalność.

Zobacz głowice pilastraDPIL01.jpg
Pilastry, nazywane również płaskosłupami, to elementy architektoniczne w formie płaskich filarów ustawionych przy ścianie, które nieznacznie występują przed lico ściany. Składają się z głowicy, rdzenia oraz bazy. Detale te pełnią rolę dekoracyjną i mogą stanowić część obramienia otworów drzwiowych, okiennych bądź bramnych. Dostępne w naszym asortymencie pilastry są tworzone przy użyciu wysokiej klasy styropianu EPS 100, pokrywane żywicą akrylową i w pełni gotowe pod malowanie. Dzięki zastosowaniu wysokogatunkowych materiałów, każdy z oferowanych pilastrów cechuje się wyjątkową lekkością i nie sprawia problemów w montażu. Te proponowane przez nas elementy sztukaterii zewnętrznej można łączyć z wieloma różnorodnymi częściami, odtwarzając w ten sposób wspaniale detale architektoniczne z różnych epok.

Zobacz pilastryDPS01.jpg
Stopa pilastra, na której osadzony jest płaskosłup, pełni funkcję dekoracyjną, razem z trzonem stanowiąc nierozerwalną część ozdoby sztukateryjnej budynku. Element ten może swoją stylistyką nawiązywać do starożytnego porządku architektonicznego, ale doskonale komponuje się również z detalami sztuki nowożytnej. Działając jako sprawdzony i doświadczony producent sztukaterii elewacyjnej, oferujemy stopy pilastra w różnych kształtach oraz wielkościach, które zostały wytworzone przy użyciu wysokiej jakości styropianu EPS 100. Są one lekkie i trwałe, dzięki czemu ich instalacja przebiega bez najmniejszych problemów. Oferowane elementy sztukateryjne mogą stanowić idealne dopełnienie pilastrów, zastosowanych po obu stronach drzwi jako dekoracja wejścia lub wykorzystanych jako detale rozczłonkowujące ścianę.

Zobacz stopy pilastraDPB01.jpg
Podpora balkonowa to zewnętrzny element dekoracyjno-wykończeniowy, który daje nieograniczone możliwości przyozdobienia elewacji. Jako doświadczony producent sztukaterii elewacyjnej, oferujemy najwyższej jakości podpory balkonowe, które są wytwarzane z odpowiednio twardego styropianu EPS 100 i pokrywane powłoką z żywicy akrylowej z kwarcowym wypełnieniem. Nasza oferta obejmuje wiele typowych wzorów, ale na indywidualne życzenie klienta jesteśmy w stanie przygotować również element sztukateryjny o niestandardowym kształcie oraz wymiarze. Każda prezentowana podpora balkonowa jest trwała, wytrzymała oraz lekka, nie sprawiając trudności w montażu. Dzięki zastosowaniu wysokiej klasy styropianu, elementy te wykazują dużą odporność na działanie wilgoci oraz niekorzystnych czynników atmosferycznych.

Zobacz podpory balkonoweDKR01.jpg
Poza szeroką gamą takich elementów sztukaterii elewacyjnej, jak podpory balkonowe, pilastry oraz piedestały, nasza oferta obejmuje również styropianowe kroksztyny. Kroksztyn to zewnętrzny detal o charakterze dekoracyjnym, który najczęściej jest montowany tuż pod podbitką dachu. Elementy te zazwyczaj instaluje się jeden obok drugiego, w odległości wynoszącej ok. 80-100 cm. Kroksztyny mogą imitować wystające belki z dachu oraz krokwie, jednak prezentują się zdecydowanie bardziej elegancko. Dostępne w naszym asortymencie kroksztyny są wytwarzane z wysokogatunkowego styropianu EPS 100 i pokrywane specjalistyczną powłoką z żywicy akrylowej z kwarcowym utwardzaczem. Dzięki temu są odpowiednio twarde, wytrzymałe i odporne na wilgoć. Każdy kroksztyn może stanowić doskonałą alternatywę dla gzymsu pod dach.

Zobacz kroksztynyDKK01_1.jpg
Naczółek nadokienny, nazywany niekiedy również gzymsem nadokiennym, jest jednym z najbardziej dekoracyjnych elementów okna. Tego typu sztukateria elewacyjna dodaje budynkom majestatu i elegancji, świetnie komponując się z wieloma innymi detalami wykończeniowymi. Dostępne w naszej ofercie naczółki nadokienne są produkowane z wysokiej jakości styropianu EPS 100 i pokrywane wytrzymałą powłoką z żywicy akrylowej z dodatkiem kwarcowego wypełnienia. W asortymencie posiadamy elementy o różnorodnych kształtach i wymiarach. Możemy zaproponować między innymi naczółki w formie trójkątnej oraz półokrągłej, ale na indywidualne życzenie inwestora jesteśmy w stanie wytworzyć element praktycznie w każdym kształcie. Każdy naczółek nadokienny produkujemy pod konkretny wymiar okna bądź drzwi, dbając o wysoką estetykę wykonania i najdrobniejsze detale.
Zobacz naczółek nadokiennyDL01P.jpg
Listwy elewacyjne Naszą specjalnością są gzymsowe listwy elewacyjne, które można stosować do wykańczania zarówno okien, jak i drzwi. Każda dostępna w naszej ofercie listwa elewacyjna doskonale sprawdzi się jako pionowy bądź poziomy element dekoracyjny.
Zobacz Listwy elewacyjneDZ01P.jpg
Zworniki, wytwarzamy wysokiej jakości zworniki sztukateryjne, niewielkie elementy montowane najczęściej nad oknem. Każdy z oferowanych produktów w zestawieniu z pilastrem może również stanowić eleganckie wykończenie drzwi.
Zobacz ZwornikiDB01P.jpg
Nasza oferta obejmuje estetyczne bonie elewacyjne: narożne, proste oraz pasowe. Przystępna cena i wysoka jakość wykonania sprawia, że oferowane przez nas elementy są chętnie stosowane do wykańczania budynków mieszkalnych i użyteczności publicznej.
Zobacz Bonie